آنچه می خوانید :
دانشگاه تورنتو یکی از بزرگترین دانشگاه های جهان است که وسعت عالی دانشگاه و موقعیت قرارگیری آن در منطقه پویای شهر تورنتو، یک تجربه آموزشی بی نظیر برای دانش پذیران این دانشگاه فراهم نموده است. در ادامه تصمیم داریم به معرفی بیشتر دانشگاه، رتبه این دانشگاه به صورت کلی و در رشته های مختلف در سطح جهانی و در کانادا، و نیز شهریه و هزینه اقامت و … بپردازیم. با ما همراه باشید.
دانشگاه های برتر کانادا دانشگاه تورنتو

تحصیل در دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در سال 1827 تاسیس شد و پس از آن به موسسه برتر یادگیری، اکتشاف و خلق دانش در کانادا تبدیل گردید. دانشگاه تورنتو دارای 3 محوطه دانشگاهی می باشد که هرکدام از آنها مرکز جامعی از آموزش و تحقیق محسوب می گردد.دانشگاه St. George واقع در مرکز شهر تورنتو، دانشگاه Mississauga در شهر میسیساگا در 30 کیلومتری غرب تورنتو و دانشگاه Scarborough در منطقه اسکاربرو واقع در حومه شهر تورنتو قرار دارد و با بهترین دانشگاه های اروپا رقابت می کند.
این دانشگاه در ابتدا تحت کنترل کلیسای کشور انگلستان و بعنوان اولین دانشگاه مستقر در بخش مستعمره “کانادای فوقانی” و بصورت کاملا مشابه با دانشگاه های انگلستان ساخته شده است. دانشگاه تورنتو دستاوردهای زیادی را دارد که در بسیاری از آنها پیشگام بوده است، از جمله بعنوان اولین انتشارات دانشگاهی کانادا، اولین دانشکده علوم جنگلداری کانادا و تبدیل به اولین دانشگاه کانادایی که به وقف بیش از 1 میلیارد دلار رسید. همینطور تحقیقات در مورد درمان سلول های بنیادی و نیز نظریه ارتباطات و نیز نظریه کامل NP در علوم کامپیوتر از دانشگاه تورنتو آغاز شد. 
دانشگاه تورنتو بیش از 700 برنامه آموزشی کارشناسی و 200 برنامه کارشناسی ارشد و دکترا دارد و با بیش از هزار سازمان همکاری و فعالیت مشترک دارد. دانشگاه تورنتو جز بهترین دانشگاه ها در زمینه پزشکی در دنیا به شمار می‌رود. برای بهره گیری از محیط های آموزش، دانشجویان دانشگاه تورنتو به یکی از انجمن های دانشجویی می پیوندند که شامل 7 دانشکده کارشناسی و نیز تعداد زیادی دانشکده و مراکز آموزشی متمرکز در سه دانشگاه می باشد.
پنج تن از نخست وزیران کشور کانادا از فارغ‌التحصیلان دانشگاه تورنتو هستند و نویسندگانی چون مایکل اونداتاج و مارگارت اتوود نیز در این دانشگاه به تحصیل پرداخته اند. در مجموع 10 نفر از برندگان جایزه نوبل، وابسته به دانشگاه تورنتو هستند. کشف انسولین و تحقیقات سلول های بنیادی و نیز اختراع میکروسکوپ الکترونی از افتخارات این دانشگاه محسوب می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه تورنتو 

دانشگاه تورنتو همه ساله بالغ بر ده ها میلیون دلار برای کمک به دانشجویان و ارائه بورسیه های تحصیلی اختصاص می دهد تا اطمینان حاصل کند که دانشجویان با استعداد با هر شرایط مالی می توانند بر اساس شایستگی خود می توانند پذیرش تحصیلی این دانشگاه را دریافت نمایند و درآمد والدین ملاک تحصیل در این دانشگاه نخواهد بود. برای اطلاع از بورسیه های دانشجویی دانشگاه تورنتو می توانید به سایت این دانشگاه مراجعه کنید :

رنکینگ دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو بعنوان دانشگاه برتر کشور کانادا، دارای رتبه دو رقمی در سطح جهانی می باشد. موسسات معتبری به تحلیل و بررسی مرتبه دانشگاه های دنیا پرداخته اند و یکی از این معیارها رتبه بندی QS می باشد. در این قسمت بصورت مختصر به بررسی کلی رتبه دانشگاه تورنتو پرداخته و سپس به بصورت مفصل به تحلیل رتبه QS خواهیم پرداخت. منبع مطالب ارائه شده در این صفحه وبسایت topuniversities.com می باشد.

رتبه بندی جهانی دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو همانطور که در کشور کانادا از اعتبار بالایی برخوردار است، در سطح جهانی هم جایگاه خود را طی سالیان گذشته حفظ نموده و هر ساله دانشجویان زیادی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل می شوند که بسیاری از آنها برای این دانشگاه و کشور کانادا افتخارات زیادی را به ارمغان آورده‌اند.
در جدول زیر رتبه دانشگاه تورنتو در سه سال گذشته را طبق بررسی 4 موسسه مختلف مقایسه خواهیم کرد:
سال 2018
سال 2019
سال 2020
22
21
18
سال 2018
سال 2019
سال 2020
20
20
18
سال 2017
سال 2018
سال 2019
23
23
24
سال 2019
سال 2020
سال 2021
28
29
25

رتبه بندی QS برای دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو که برترین دانشگاه در کشور کانادا می باشد، در رتبه بندی جهانی QS در سال 2021 توانسته است مرتبه 25 را از بین تمام دانشگاه های جهان، از آن خود کند. در سال های 2012 تا 2020 رتبه این دانشگاه بین 17 تا 34 دارای نوسان بوده است. در نمودار زیر می توانید رتبه بندی جهانی QS برای دانشگاه تورنتو را در بین سال های 2012 تا 2020 مشاهده نمایید:

برترین رشته های دانشگاه تورنتو بر اساس رتبه بندی جهانی QS 

علاوه بر رتبه عمومی دانشگاه تورنتو در رتبه بندی جهانی، هر رشته این دانشگاه نیز بطور مجزا بررسی و رتبه بندی شده است که مرتبه برخی از آنها تک رقمی می باشد. در این قسمت به معرفی برترین گروه های رشته ای دانشگاه تورنتو به همراه رتبه این رشته ها در رتبه بندی QS در سال 2020 خواهیم پرداخت.

رشته های دانشگاه تورنتو

شما می توانید رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را در قسمت زیر مشاهده بفرمایید:

شهریه دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو نیز همانند دیگر دانشگاه های دولتی کشور کانادا، دارای هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی می باشد. بنابراین شما تا زمانی که اقامت کشور کانادا را دریافت نکرده باشید، می بایست سالانه هزینه تحصیل خود را با توجه به رشته تحصیلی و مقطع آن پرداخت نمایید. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی بین 35.890 تا 55.110 دلار بصورت سالانه می باشد و هزینه تحصیل مقاطع تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) بین 6.210 تا 37.700 دلار برای هر سال می باشد. در صورتی که بتوانید اقامت کشور کانادا را دریافت نمایید و از خدمات تحصیل این کشور بهره مند شوید، هزینه تحصیل شما در مقطع کارشناسی بین 6.110 تا 11.420 دلار برای هر سال و در مقاطع بالاتر بین 6.210 تا 10.350 دلار برای هر سال خواهد بود.
آماری که در پاراگراف بالا ارائه کردیم به استناد به مرکز آمار کانادا و برای سال تحصیلی 2019-2020 بوده است. در ادامه به ارائه هزینه تحصیل دانشگاه تورنتو بصورت جدول خواهیم پرداخت.

کارشناسی

دانشجویان بومی

شهریه سالانه

6.100 تا 11.420 دلار

کارشناسی

دانشجویان بین المللی

شهریه سالانه

35.890 تا 55.110 دلار

تحصیلات تکمیلی

دانشجویان بومی

شهریه سالانه

6.210 تا 10.350 دلار

تحصیلات تکمیلی

دانشجویان بین المللی

شهریه سالانه

6.210 تا 37.700 دلار

علاوه بر شهریه دانشگاه تورنتو، شما باید هزینه کالاها و خدماتی که توسط دانشگاه به شما ارائه می شود را نیز پرداخت نمایید. این هزینه‌ها شامل حق عضویت در انجمن های دانشجویی، ورزش و بهداشت می شود که با توجه به هر فرد و هر دانشگاه متفاوت است و می تواند بین چندصد دلار تا چند هزار دلار در سال برسد.

دانشجویان دانشگاه تورنتو

بطور کلی دانشگاه های کانادا فرهنگی مهاجرپذیر دارند و بسیاری از دانشجویان و کارمندان این دانشگاه از کشورهای دیگر به کانادا آمده اند. در این بخش قصد داریم به ارائه آخرین آمار منتشر شده از تعداد دانشجویان و کارمندان دانشگاه تورنتو، بصورت تفکیک شده بپردازیم.
تعداد کل دانشجویان
دانشجویان مقطع کارشناسی
دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر
74.299
77%
23%
دانشجویان بین المللی
مقطع کارشناسی
مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر
24.265
79%
21%
تعداد کل کارمندان
تعداد کارمندان بین المللی
تعداد کارمندان بومی
9.426
3.976
5.450

خوابگاه دانشگاه تورنتو

در ادامه قصد داریم به محل اقامت و خوابگاه های دانشگاه تورنتو بپردازیم. مسکن دانشجویی در هر سه دانشگاه وجود دارد و محل اقامت برای تمامی دانشجویان سال اول مقطع کارشناسی ارشد تضمین می شود. اگر شما دانشجوی دانشگاه تورنتو باشید برای تهیه خوابگاه می توانید از خوابگاه های داخل دانشگاه و یا بیرون آن استفاده نمایید. کارمندان بخش اقامت دانشگاه به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید خانه یا خوابگاه مناسب خود را پیدا کنید. برای این کار شما را با کارگاه های مرتبط آشنا می کنند تا بتوانید با صاحبان و مشاوران املاک ارتباط برقرار کنید و خانه یا خوابگاه های مورد نظر خود را پیدا کنید. در صورتی که مایل باشید خانه ای خریداری کنید به شما کمک خواهند کرد. برای پیدا کردن هم اتاقی نیز خدماتی را به شما ارائه می دهند.
در این بخش به معرفی مختصر خوابگاه های ارائه شده توسط دانشگاه تورنتو می پردازیم. با ما همراه باشید.

خوابگاه ها و مسکن های معرفی شده توسط دانشگاه تورنتو 

اگر به دنبال زندگی خارج از دانشگاه باشید گزینه های زیادی خواهید داشت. آپارتمان های رایج معمولا جز اولین انتخاب ها برای دانشجویان هستند، اما ممکن است بسته به نیاز و بودجه خود، در بین گزینه های دیگر نیز جستجو کنید. برخی از این گزینه ها را باهم بررسی خواهیم کرد:

مسکن های اجاره ای خصوصی و مشترک

اجاره خانه در تورنتو جز بهترین گزینه های اقامت در این شهر می باشد. شما می توانید بصورت انفرادی و یا مشترک، بسته به بودجه خود خانه مناسبی را اجاره کنید. از بخش مربوطه دانشگاه تورنتو نیز می توانید هم اتاقی با شرایط مد نظر خود پیدا کنید.

ساختمان های خوابگاه دانشجویی

چندین ساختمان مسکونی دانشجویی بصورت مستقل در نزدیکی مرکز شهر مستقر هستند. این ساختمان ها خدمات بسیار خوبی را به شما ارائه خواهند داد. مانند برنامه های غذا و سالن های غذاخوری، فضاهای اجتماعی مانند سالن های همایش و بدنسازی، برگزاری همایش های گوناگون و ... . البته این ساختمان ها بصورت مستقل از دانشگاه اداره می شوند و مسئولیتی به عهده دانشگاه تورنتو نخواهد بود.

آدرس دانشگاه تورنتو

در این قسمت نیز می توانید نمای سه بعدی دانشگاه تورنتو را مشاهده کنید و از گشت و گذار داخل محوطه دانشگاه لذت ببرید !!!

در نهایت آدرس و لوکیشن دانشگاه تورنتو را بر روی نقشه مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *