22781811 21 (98+)

لیست کالاهای ممنوع الورود به کانادا

آیا ورود غذا و میوه به کانادا ممنوع است؟

در بسیاری از موارد، ورود غذاهای تازه، گوشت خام و پخته، میوه، سبزیجات، تخم مرغ و شیر ممنوع است. از آنجایی که ورود میوه‌ها و سبزیجات به کانادا می‌تواند برای اکوسیستم این کشور زیانبار باشد، قوانین سختگیرانه‌ای برای همراه داشتن موادی از این دست برای مسافران در نظر گرفته شده است.

چرا ورود میوه تازه یا گیاه آپارتمانی به کانادا ممنوع است؟
در پاسخ باید گفت که میوه‌ها و گیاهان غیربومی کانادا می‌توانند در صورت تکثیر در طبیعت این کشور، به عنوان گونه‌های مهاجم، خطری برای محیط زیست ایجاد کنند. از این رو، انواع غذاها، گیاهان و محصولاتی که منشا حیوانی دارند یا کلا ممنوع هستند یا با محدودیت‌های سختگیرانه‌ای مواجهند. 

آیا ورود محصولات دارویی به کانادا ممنوع است؟

در صورت داشتن نسخه پزشک، می‌توانید داروهایی را که برای استفاده شخصی نیاز دارید با خود به کانادا ببرید. به یاد داشته باشید، کانادا محدودیت‌هایی برای ورود دارو به این کشور، چه از نظر میزان و چه از نظر نوع، ایجاد کرده است. 

از طرفی، قوانین مرتبط با محصولات دارویی در کانادا ممکن است با آنچه که در سایر کشورها وجود دارد متفاوت باشد. برای مثال، امکان دارد بتوان دارویی را در ایران بدون نسخه تهیه نمود ولی همان دارو در کانادا نیاز به نسخه داشته باشد. 

راهنمای ورود محصولات سلامتی و دارویی به کانادا 

در این بخش به مواردی می‌پردازیم که بایستی در مورد همراه داشتن محصولات درمانی برای استفاده شخصی و ورود آن به کانادا، بدانید. 

منظور از استفاده شخصی چیست؟

معیار تشخیص این‌ که دارو یا تجهیزاتی که به همراه دارید، برای مصرف شخصی شما است به دو مورد زیر بستگی دارد:

 • برای استفاده خود شما است.
 • برای استفاده افرادی که مسئولیت ‌آن برعهده شماست و یا حیوان خانگی شما است. 
 • برای استفاده شخص یا حیوانی است که همراه با شما سفر می‌کند. 

دارو یا وسیله درمانی همراه شما باید این شرایط را داشته باشد:

 • میزان دارویی که همراه دارید نباید برای مصرف بیش از یک دوره ۹۰ روزه یا بیش از یک دوره درمان مشخص شده برای آن دارو باشد.
 • تجهیزات درمانی شما نیازی به نظارت یک کاربر متخصص و آموزش دیده نداشته باشد. 

آیا می‌توان دارویی شخصی را به کانادا آورد؟

بله. شما مجاز هستید مقدار مصرف شخصی (برای دوره ۹۰ روزه) را با خود به کانادا بیاورید. در واقع هیچ محدودیتی برای آوردن تجهیزات پزشکی برای استفاده شخصی وجود ندارد. 

در صورتی که باید یک دستگاه پزشکی را به همراه داشته باشید، باید اثبات کنید که دستگاه می‌تواند مستقیماً توسط شما و بدون نیاز به کمک یک کارشناس یا نظارت او استفاده شود. اگر دستگاه به کمک یا نظارت یک متخصص نیاز داشته باشد، به عنوان یک دستگاه تجاری طبقه بندی می‌شود.

میزان ارز مجاز برای ورود به کانادا

محدودیتی برای ورود پول به کانادا وجود ندارد. با این حال، اگر میزان پول یا هر یک از انواع دیگر پول نظیر چک بانکی، چک مسافرتی و اوراق قرضه ارزشی بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار کانادا داشته باشد، باید در هنگام ورود به کانادا آن را اطلاع دهید.

به بیان ساده تر، اگر جمع پول‌هایی که به همراه دارید، از هر نوع ارزی از دلار کانادا گرفته تا یورو و ریال، بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار کانادا باشد باید آن را به افسر خدمات مرزی کانادا اعلام کنید. اگر اعلام نکنید و آن‌ها خود به این موضوع پی ببرند، جریمه نقدی منتظر شماست. 

بردن طلا به کانادا

در مورد طلا هم باید گفت که طلا جزو کالاهای ممنوع الورود به کانادا به حساب نمی‌آید و ورود آن بلامانع است اما به یاد داشته باشید که برای خروج از کشور باید به میزان مجاز خروج طلا توجه کنید که در حال حاضر، میزان مجاز برای خروج از ایران حداکثر ۱۵۰ گرم است.

لحظه ورود به کانادا در فرودگاه چه چیزهایی را باید اعلام کنم؟

اگر هنگام ورود یا خروج از کانادا، ارز یا موردی که کاربردی شبیه پول داشته باشد و معادل یا بیشتر از ۱۰,۰۰ دلار کانادا در اختیار دارید، باید این موضوع را به ماموران خدمات مرزی گزارش دهید. این پول می‌تواند قبلاً به دلار کانادا تبدیل شده باشد یا این که یکی از ارزهای خارجی باشد. این کار برای این است که دولت کانادا اطمینان حاصل کند هیچ پول غیرقانونی به این کشور منتقل نمی شود.

اگر بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار کانادا حمل می‌کنید و آن را اعلام نکنید، آژانس امنیت مرزی کانادا این اختیار را دارد که پول شما را ضبط کند و ممکن است مجبور به پرداخت جریمه‌ای ۲۵۰ تا ۵۰۰۰ دلاری شوید.

نحوه پر کردن کارت اظهارنامه گمرکی کانادا در لحظه ورود به کانادا در فرودگاه

همه مسافران باید کارت اظهارنامه گمرگی را پر کرده و به آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) تحویل دهند. می‌توانید حداکثر چهار نفر را که در یک آدرس زندگی می‌کنند، در یک کارت لیست کنید. بر اساس قوانین جدید ورود به کانادا، عدم اظهار صحیح کالاها، ارز و یا هر نوع ابزار مالی وارد شده به کانادا ممکن است منجر به توقیف، جریمه نقدی و یا پیگرد کیفری شود.

این فرم، دارای چهار بخش است که به تک تک آن‌ها می‌پردازیم.

فرم اظهارنامه گمرکی کانادا

این بخش را تمامی مسافران باید تکمل کنند. شما باید نام و اطلاعات تولد خود و تمامی همراهانتان که ساکن یک آدرس هستید در این بخش بنویسید. اطلاعات درخواستی در این بخش شامل:

 • نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد (خود و همراهان)
 • آدرس محل سکونت (آدرس کشور مبدا)
 • نحوه ورود به کانادا (هوایی، زمینی، دریایی، قطار)
 • هدف از ورود به کانادا (تحصیل، شخصی، تجاری)
 • مبدا سفر (از آمریکا، از کشور دیگر ولی از طریق آمریکا، مستقیم از یک کشور دیگر)
 • مواردی که باید عنوان کنید که با خود وارد کانادا می‌کنید.
  • اسلحه گرم یا سلاح های دیگر (به عنوان مثال تیغه های سوئیچ، ماس یا اسپری فلفل). 
  • کالاهای تجاری، خواه برای فروش مجدد یا نه (مانند نمونه، ابزار، تجهیزات).
  • گوشت یا فرآورده‌های گوشتی؛ محصولات لبنی؛ میوه ها؛ سبزیجات؛ دانه؛ آجیل؛ گیاهان و حیوانات یا محصولات آنها؛ شاخه گل؛ خاک؛ چوب یا محصولات چوبی؛ پرنده؛ حشرات 
  • ارز و یا سایر اشکال پولی مجموعاً ۱۰,۰۰۰ دلار یا بیشتر. 
  • من از مزرعه‌ای بازدید کرده‌ام و به مزرعه‌ای در کانادا خواهیم رفت.
  • من کالاهایی دارم که جدا ارسال می‌شوند و همراهم نیستند.

بیایید مثالی بزنیم:

مریم برای تحصیل عازم کانادا است. در این سفر، کسی او را همراهی نمی‌کند و مقدار پولی که همراه دارد کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار است. خوراکی‌هایی هم که به همراه دارد همان آجیل، مربا و تخم شربتی که مادر بزرگش به او داده‎ است و در نهایت، از طریق کشوری غیر از آمریکا وارد کانادا می‎شود. بیایید ببینم فرم اظهارنامه او چگونه پر خواهد شد:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا