22781811 21 (98+)

بهترین دانشگاه های ایتالیا در سال 2024 + شرایط تحصیل

با توجه به محبوبیت ایتالیا برای متقاضیان مهاجرت و افزایش تقاضا برای تحصیل در این کشور، ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که بهترین دانشگاه در این کشور برای تحصیل چیست؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم معیارهای مختلفی برای معرفی بهترین دانشگاه های جهان و ایتالیا وجود دارند. از جمله برخی از این معیارها می‌توان به رنکینگ در فهرست‌های US News، QS و THE اشاره کرد. به طور کلی، دانشگاه‌های پادوا، بولونیا، ساپینزا رم، میلان، تورین و فلورانس به عنوان بهترین دانشگاه های ایتالیا شناخته می‌شوند. در این مطلب از موسسه آبتین، برخی از این دانشگاه‌ها را معرفی کرده‌ایم.

بهترین دانشگاه های ایتالیا

موسسه آبتین آماده است تا بهترین دانشگاه ایتالیا را که با شرایط شما همخوانی دارد، به شما معرفی کند. برای بررسی شرایط و دریافت مشاوره دکمه زیر را لمس کنید.

فهرست مطالب

بهترین دانشگاه های ایتالیا در سال 2024 + شرایط تحصیل

فهرست بهترین دانشگاه های ایتالیا

در کشور ایتالیا دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که امکان تحصیل دانشجویان بین‌المللی را فراهم کرده‌اند. اما اگر قصد مهاجرت و تحصیل در ایتالیا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم با بهترین دانشگاه‌های این کشور برای تحصیل آشنا باشید. برای انتخاب بهترین دانشگاه‌ها، معیارهای کلی زیادی وجود دارند که از جمله برخی از آن‌ها می‌توان به رنکینگ AWRU، QS، THE، شرایط پذیرش و اعطای بورسیه تحصیلی اشاره کرد.

برخی از معیارهای کلی بهترین دانشگاه های ایتالیا عبارتند از:

  • ارائه بورسیه

  • اعتبار اساتید

  • سطح علمی

  • امکانات آموزشی و تجهیزات پژوهشی و آزمایشگاهی

  • تعداد مقالات کلی ارجاع شده به دانشگاه

فهرست بهترین دانشگاه های ایتالیا

در جدول زیر نیز برخی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل را معرفی کرده‌ایم.

نام دانشگاهرتبه در جهان (US News)رتبه در کشور
دانشگاه پادوا1151
دانشگاه بولونیا1222
دانشگاه ساپینزا رم1253
دانشگاه میلان1564
دانشگاه تورین2096
دانشگاه پیزا2197
دانشگاه فلورانس2508
دانشگاه ترنتو2569

اگر می‌خواهید با بهترین دانشگاه های ایتالیا آشنا شوید و ویزای تحصیلی ایتالیا را دریافت کنید، بهتر است کمی درباره این نکته بدانید که سیستم‌های مختلفی برای انتخاب و رتبه‌بندی بهترین دانشگاه در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، برای انتخاب بهترین دانشگاه‌ها باید رنکینگ جهانی آن‌ها را از موسسات برتر استعلام گرفت. در ادامه با سه سیستم رتبه‌بندی برتر جهانی برای دانشگاه‌های جهان از جمله ایتالیا آشنا می‌شویم.

سیستم امتیازدهی QS

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS مجموعه‌ای از رتبه‌بندی مقایسه‌ای کالج‌ها و دانشگاه‌ها است که توسط Quacquarelli Symonds، یک شرکت تحلیلی آموزش عالی، تاسیس شده است. سابقه اولین فعالیت این مجموعه با همکاری مجله Times Higher Education (THE) به عنوان رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی Times Higher Education–QS منتشر شد که در سال 2004 اتفاق افتاد. تا منبع مستقلی از داده‌های مقایسه‌ای در مورد عملکرد دانشگاه ارائه کند. در سال 2009، این دو سازمان راه خود را برای ایجاد رتبه‌بندی دانشگاه‌های مستقل، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS و رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی جدا کردند.

از 2009 تا به امروز، مجموعه رتبه‌بندی QS شامل رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS بر اساس موضوع، چهار جدول رتبه‌بندی منطقه ای شامل: آسیا، آمریکای لاتین، اروپا، آسیای مرکزی، منطقه عربی، چندین رتبه‌بندی MBA و رتبه‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی QS، رنکینگ‌ها را اعلام می‌کند.

مجله Time Higher Education

مجله Times Higher Education (THE) که قبلا با نام The Times Higher Education Supplement (Thes) شناخته می‌شد، یک مجله بریتانیایی است که به طور خاص اخبار و مسائل مربوط به آموزش عالی را گزارش می‌کند.

آموزش عالی تایمز با انتشار سالانه رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی Times Higher Education–QS شناخته شد که برای اولین بار در نوامبر 2004 ظاهر شد. اما بعدا و همان‌طور که پیش‌تر به این نکته اشاره کردیم، تامسون رویترز جایگزین QS شد. این مجله روش جدیدی را با مشورت خوانندگان و هیئت تحریریه خود توسعه داد و نتایج هر سال از پاییز 2010 تا 2013 منتشر شد، زمانی که THE قرارداد جدیدی با الزویر امضا کرد. از آن زمان تا به امروز، از THE به عنوان یکی از بهترین و محبوب‌ترین مجله‌های رنکینگ یاد می‌شود.

مجله ARWU

رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان (ARWU) که با نام رتبه‌بندی شانگهای نیز شناخته می‌شود، یکی از انتشارات سالانه رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان است. جدول رتبه‌بندی در ابتدا توسط دانشگاه شانگهای جیائو تونگ در سال 2003 گردآوری و صادر شد و آن را به اولین رتبه‌بندی دانشگاه جهانی با شاخص‌های مختلف تبدیل کرد.

از سال 2009، ARWU سالانه توسط شانگهای رنکینگ مشاور، سازمانی متمرکز بر آموزش عالی که از نظر قانونی زیرمجموعه هیچ دانشگاه یا سازمان دولتی نیست، منتشر شده و دارای حق چاپ است. در سال 2011، یک هیئت مشاوره بین‌المللی متشکل از محققان و پژوهشگران سیاست برای ارائه پیشنهادات ایجاد شد. این نشریه در حال حاضر شامل جداول جهانی برای موسسات و برای منتخبی از موضوعات فردی، در کنار رتبه‌بندی چین بزرگ منطقه‌ای مستقل و رتبه‌بندی HEI مقدونیه است.

دانشگاه های برتر ایتالیا

دانشگاه پادوا

دانشگاه پادوا یک موسسه دولتی است که در سال 1222 تاسیس شد. این دانشگاه در شهر پادوا، در شمال شرقی ایتالیا و تقریبا 25 مایلی غرب ونیز واقع شده است. در یک سال اخیر، حدود 60000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل کردند. زبان اصلی آموزش در این موسسه ایتالیایی است، اما برخی از برنامه‌های تحصیلی و بیشتر در سطح کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. هزینه شهریه برای دانشجویان ایتالیایی و بین‌المللی یکسان است و مسکن برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق سازمان ESU di Padova قابل دریافت است.

دانشگاه پادوا دارای هشت دانشکده است که از جمله آن‌ها می‌توان به علوم کشاورزی و دامپزشکی، اقتصاد و علوم سیاسی، حقوق، مهندسی، پزشکی، روان‌شناسی، علوم و علوم انسانی و اجتماعی و میراث فرهنگی اشاره کرد. هر سال تحصیلی دانشگاه از اکتبر آغاز می‌شود و تا ماه جولای ادامه دارد. این موسسه بسته به مدرسه یا برنامه از تقویم‌های تحصیلی مبتنی بر ترم و سه ماهه استفاده می‌کند.

دانشگاه پادوا ایتالیا

علاوه بر برنامه‌های مدرک استاندارد، دانشگاه پادوا برنامه‌های مدرک مشترک و دوگانه نیز ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها با همکاری سایر دانشگاه‌های بین‌المللی اجرا می‌شوند. از مراکز تحقیقاتی متعدد دانشگاه پادوا مرکز بیوتکنولوژی CRIBI، مرکز علوم اعصاب شناختی و مرکز مطالعات و فعالیت‌های فضایی “Giuseppe Colombo” هستند. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی آبتین تماس بگیرید. در جدول زیر با برخی از ویژگی‌های دانشگاه پادوا آشنا می‌شویم.

نام دانشگاهدانشگاه پادوا
شهر و استان محل دانشگاهپادوا
زبان‌های تحصیل در دانشگاهایتالیایی و انگلیسی
مدرک زبان مورد پذیرشIT، PLIDA، CIC، CELI، CILS، IELTS، TOEFL
تعداد دانشجویان49413
تعداد اساتید2898
بهترین رشته‌های دانشگاهدینامیک زمین و اقلیم، مهندسی اطلاعات
هزینه تحصیل2700 یورو

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا یک موسسه دولتی است که تاسیس آن به سال 1088 برمی گردد. در یک سال اخیر، حدود 85000 دانشجو در این دانشگاه ایتالیایی تحصیل کردند و تقریبا هفت درصد از آن‌ها، دانشجویان بین‌المللی بودند. این موسسه دارای پنج پردیس در بولونیا، چزنا، فورلی، راونا و ریمینی است. همچنین این دانشگاه دارای یک پردیس در بوئنوس آیرس، آرژانتین است. هزینه‌های تحصیل بسته به رشته متفاوت است و برای دانشجویان بین‌المللی بالاتر نیست. برای دریافت اقامت نیز می‌توانید به سراغ موسسه‌های خارجی معتبر بروید و این دانشگاه خوابگاه اختصاصی ندارد.

دانشگاه بولونیا دارای 11 دانشکده کشاورزی و دامپزشکی. هنر، علوم انسانی و میراث فرهنگی، اقتصاد، مدیریت و آمار، مهندسی و معماری، زبان‌ها و ادبیات خارجی، ترجمه و ترجمه، قانون، دارو، داروسازی، بیوتکنولوژی و علوم ورزشی، علوم سیاسی، روان‌شناسی و آموزش و علوم است. در مجموع، این دانشگاه حدود 200 رشته تحصیلی ارائه می‌دهد. تقویم دانشگاهی دانشگاه بولونیا مبتنی بر ترم است و باید در بازه‌های زمانی تعریف شده برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنید.

دانشگاه بولونیا ایتالیا

 زبان اصلی آموزش برای برنامه‌های غیر دکتری در دانشگاه بولونیا، ایتالیایی است. اما برخی از برنامه‌ها در این سطوح به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. برنامه‌های آموزشی با مدرک بین‌المللی، از جمله این موارد هستند. در سطح دکترا، بسیاری از برنامه‌ها زبان انگلیسی را می‌پذیرند و به آن نیاز دارند. برخی از مراکز تحقیقاتی این دانشگاه، مرکز تحقیقات سرطان جورجیو پرودی و مزرعه آزمایشی دانشگاه بولونیا هستند. در جدول زیر برخی از ویژگی‌های دانشگاه بولونیا را توضیح داده‌ایم.

نام دانشگاهدانشگاه بولونیا
شهر و استان محل دانشگاهبولونیا
زبان‌های تحصیل در دانشگاهایتالیایی و انگلیسی
مدرک زبان مورد پذیرشIT، PLIDA، CIC، CELI، CILS، IELTS، TOEFL
تعداد دانشجویان71509
تعداد اساتید2948
بهترین رشته‌های دانشگاهمهندسی صنایع غذایی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی هوافضا
هزینه تحصیل14600 یورو

دانشگاه ساپینزا رم

دانشگاه ساپینزا رم یکی از دانشگاه‌های دولتی ایتالیا است که در سال 1303 توسط پاپ بونیفاس هشتم تاسیس شد. این دانشگاه ایتالیایی در ابتدا Studium Urbis نام داشت اما در سال 1660 به عنوان Sapienza شناخته شد. پردیس اصلی آن، معروف به Città Universitaria، در نزدیکی مرکز شهر رم واقع شده است. دانشگاه ساپینزا رم دارای امکاناتی در مناطق مختلف رم و منطقه بزرگ لاتزیو است. به طور کلی، در یک سال اخیر بیش از 110000 دانشجو در دانشگاه ساپینزا تحصیل کردند که آمار بالایی است. هزینه شهریه بسته به رشته تحصیلی متفاوت است و تعدادی مسکن دانشجویی وابسته به دانشگاه در دسترس است.

دانشگاه ساپینزا رم

دانشگاه ساپینزا رم دارای 11 بخش دانشگاهی است:

  • معماری

  • هنر و علوم انسانی

  • اقتصاد

  • مهندسی اطلاعات

  • انفورماتیک و آمار

  • قانون

  • ریاضیات

  • فیزیک و علوم طبیعی

  • پزشکی و دندانپزشکی

  • پزشکی و روان‌شناسی

  • داروسازی و پزشکی

تقریبا تمام برنامه‌های دانشگاه ساپینزا رم در مقطع کارشناسی به زبان ایتالیایی تدریس می‌شوند، اگرچه تعداد کمی از برنامه‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی وجود دارد. برنامه‌های تحصیلی مشترک بین‌المللی که همراه با سایر دانشگاه‌ها ارائه می‌شود نیز در دسترس هستند و به دانشجویان Sapienza فرصت تحصیل در رم و خارج از کشور را می‌دهند. امکانات تحقیقاتی Sapienza شامل مراکز متمرکز بر حمل و نقل و لجستیک و همچنین اطلاعات سایبری و امنیت اطلاعات هستند. از جمله برخی از امکانات دیگر این دانشگاه می‌توان به 60 کتابخانه، 20 موزه، هرباریوم و موزه هنرهای کلاسیک اشاره کرد. در جدول زیر برخی از ویژگی‌های مربوط به دانشگاه ساپینزا رم را بررسی کرده‌ایم.

نام دانشگاهدانشگاه ساپینزا رم
شهر و استان محل دانشگاهرم
زبان‌های تحصیل در دانشگاهایتالیایی و انگلیسی
مدرک زبان مورد پذیرشIT، PLIDA، CIC، CELI، CILS، IELTS، TOEFL
تعداد دانشجویان72984
تعداد اساتید3508
بهترین رشته‌های دانشگاهپرستاری، بیوانفورماتیک، علوم کامپیوتر کاربردی
هزینه تحصیل2500 یورو

دانشگاه میلان

دانشگاه میلان یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا است که در سال 1924 تاسیس شد. پردیس اصلی این دانشگاه در یک مجموعه تاریخی به نام Ca’ Granda در مرکز شهر میلان واقع شده است. البته امکانات اضافی در محله دانشگاه یا Città Studi و در چند مکان دیگر در داخل و خارج از میلان وجود دارد. در این دانشگاه، هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان ایتالیایی و بین‌المللی یکسان است اما بر اساس رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود. دانشگاه میلان به میزان محدودی، خوابگاه در اختیار دارد که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای ثبت نام و دریافت آن‌ها اقدام کنند.

دانشگاه میلان مطالعاتی را در زمینه‌های مختلف دانشگاهی ارائه می‌دهد:

  • علوم کشاورزی و مواد غذایی

  • ورزش و علوم ورزشی

  • علوم انسانی

  • قانون

  • علوم واسطه زبانی و فرهنگی

  • داروسازی

  • داروخانه

  • علوم سیاسی

  • اقتصادی و اجتماعی

  • علم و تکنولوژی

  • دامپزشکی

دانشگاه میلان

در مجموع، دانشگاه میلان حدود 65 برنامه کارشناسی و تقریبا به همین میزان برنامه کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. تقویم تحصیلی دانشگاه مبتنی بر ترم است و باید پیش از شروع ترم، برای تحصیل در این کشور و دریافت پذیرش آن اقدام کنید.

ایتالیایی زبان اصلی آموزش در دانشگاه میلان است؛ اما این دانشگاه برخی از برنامه‌های تحصیلی انگلیسی را ارائه می‌دهد که بیشتر آنها در سطح کارشناسی ارشد هستند. نمونه‌هایی از برنامه‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند شامل برنامه‌های کارشناسی ارشد در اقتصاد و امور مالی و همچنین توسعه پایدار هستند. در جدول زیر با برخی از ویژگی‌های دانشگاه میلان آشنا می‌شویم.

نام دانشگاهدانشگاه میلان
شهر و استان محل دانشگاهمیلان
زبان‌های تحصیل در دانشگاهایتالیایی و انگلیسی
مدرک زبان مورد پذیرشIT، PLIDA، CIC، CELI، CILS، IELTS، TOEFL
تعداد دانشجویان51139
تعداد اساتید2715
بهترین رشته‌های دانشگاهشیمی، شیمی صنعتی، اقتصاد و علوم کامپیوتر
هزینه تحصیل22000 یورو

دانشگاه تورین

دانشگاه تورین که گاهی Unito نیز نامیده می‌شود، یک دانشگاه دولتی است که در سال 1404 تاسیس شد. این دانشگاه در تورین ایتالیا که میزبان بازی‌های المپیک زمستانی 2006 بود، واقع شده است. تورین در منطقه پیمونت در شمال غربی ایتالیا و تقریبا 90 مایلی جنوب غربی میلان واقع شده است. این دانشگاه دارای هفت پردیس می‌باشد که پنج پردیس آن در مرکز شهر قرار دارند. البته دو پردیس دیگر در حومه شهر واقع شده‌اند. هزینه تحصیل در دانشگاه تورین برای دانشجویان ایتالیایی و بین‌المللی یکسان است و از این موضوع می‌توان به عنوان یک مزیت بزرگ برای تحصیل در این دانشگاه یاد کرد.

دانشگاه تورین دارای 9 دانشکده است:

  • کشاورزی

  • دامپزشکی

  • مدیریت و اقتصاد

  • دارو

  • علوم طبیعی

  • حقوق

  • سیاست

  • علوم اجتماعی – اقتصادی

  • علوم انسانی

دانشگاه تورین

در یک سال اخیر، دانشگاه تورین بیش از 65 برنامه کارشناسی و 75 برنامه کارشناسی ارشد ارائه کرده است. تقریبا همه برنامه‌های ارائه شده در این دانشگاه دارای سیستم ترمی هستند و تنها برخی از برنامه‌ها با سیستم غیرترمی ارائه می‌شوند.

زبان اصلی تحصیل در دانشگاه تورین ایتالیایی است، اما تعداد انگشت شماری از برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به دوره‌های کارشناسی در مدیریت بازرگانی و برنامه‌های کارشناسی ارشد در رشته‌هایی مانند اقتصاد و بیوتکنولوژی مولکولی اشاره کرد. این موسسه دوره‌های زبان ایتالیایی را برای دانشجویان، اساتید مدعو و محققین ارائه می‌دهد. در صورت تمایل به تحصیل به زبان ایتالیایی، می‌توانید در این دوره‌ها شرکت کنید. در جدول زیر برخی از ویژگی‌های دانشگاه تورین را برای شما بررسی کرده‌ایم.

نام دانشگاهدانشگاه تورین
شهر و استان محل دانشگاهتورین
زبان‌های تحصیل در دانشگاهایتالیایی و انگلیسی
مدرک زبان مورد پذیرشIT، PLIDA، CIC، CELI، CILS، IELTS، TOEFL
تعداد دانشجویان63101
تعداد اساتید2418
بهترین رشته‌های دانشگاهبیولوژی سلولی، شیمی، داروسازی، مهندسی
هزینه تحصیل4500 یورو

دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا که در قرن چهاردهم توسط پاپ کلمنت ششم تأسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین موسسات آموزشی دولتی در ایتالیا و در میان 20 دانشگاه قدیمی باقی مانده در سراسر جهان است. این دانشگاه به دلیل مراکز تحقیقاتی خود در سطح بین‌المللی شناخته شده است و اولین دانشگاهی است که مدرک علوم کامپیوتر را در ایتالیا را ارائه داد. طیف گسترده‌ای از دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه به زبان ایتالیایی تدریس می‌شود.

دانشجویان دانشگاه پیزا می‌توانند در رشته‌های مختلفی از جمله حقوق، مطالعات فرهنگی، مهندسی، پزشکی و مدیریت بازرگانی، شرکت کنند. اگر به تحصیل در این دانشگاه علاقه‌مند هستید، با ما در موسسه آبتین تماس بگرید.

دانشگاه پیزا شامل 17 کتابخانه و 13 موزه می‌شود. این دانشگاه ترتیباتی برای به اشتراک گذاشتن امکانات و تبادل دانشگاهیان با Scuola Normale Superiore di Pisa و مدرسه مطالعات پیشرفته Sant’Anna دارد. این در کنار همکای با موسسات مختلفی مانند هیات ملی تحقیقات و صنعت رو به رشد اروپا باعث شده است تا تقاضا برای تحصیل در این دانشگاه چند برابر شود.

دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا که در شهری با کمتر از 100000 نفر جمعیت واقع شده است، شرایط مناسبی برای تحصیل دانشجویان را فراهم کرده است. دانشجویان این دانشگاه ویو کامل به برج پیزای معروف و به دلیل صنعت توریسم قوی، از نظر امکانات رفاهی اطراف دانشگاه، دانشگاه پیزا به عنوان یک گزینه عالی شناخته می‌شود. از جمله برخی از فارغ‌التحصیلان برتر این دانشگاه می‌توان به پدر فیزیک مدرن گالیله اشاره کرد. در جدول زیر برخی از ویژگی‌های دانشگاه محبوب پیزا را بررسی کرده‌ایم.

نام دانشگاهدانشگاه پیزا
شهر و استان محل دانشگاهپیزا
زبان‌های تحصیل در دانشگاهایتالیایی و انگلیسی
مدرک زبان مورد پذیرشIT، PLIDA، CIC، CELI، CILS، IELTS، TOEFL
تعداد دانشجویان33780
تعداد اساتید1579
بهترین رشته‌های دانشگاهمهندسی کامپیوتر، اقتصاد و ژئوفیزیک کاربردی
هزینه تحصیل2400 یورو

دانشگاه فلورانس

دانشگاه فلورانس توسط جمهوری فلورانس در سال 1321 تاسیس شد. در ابتدا، حقوق مدنی و قانون، ادبیات و پزشکی از جمله موضوعاتی بود که در این موسسه تدریس می‌شد و از دانشمندان مشهور مختلف دعوت به عمل آمد تا در آنجا تدریس کنند. از جمله این افراد می‌توان به جیووانی بوکاچینو اشاره کرد. در سال 1923، با قانون ویژه پارلمان، موسسه فلورانس رسما به عنوان دانشگاه نامگذاری شد.

دانشگاه فلورانس

بعدها، دانشگاه فلورانس جدید به دانشکده‌های مختلفی تقسیم شد که از جمله آن‌ها می‌توان به کشاورزی، معماری، هنر، اقتصاد، آموزش، حقوق، ریاضیات، علوم فیزیکی و طبیعی، پزشکی و جراحی، داروسازی، و علوم سیاسی اشاره کرد. البته بعدها دانشکده مهندسی نیز به این دانشکده‌ها اضافه شد. در جدول زیر اطلاعاتی درباره این دانشگاه ارائه داده‌ایم.

نام دانشگاهدانشگاه فلورانس
شهر و استان محل دانشگاهفلورانس
زبان‌های تحصیل در دانشگاهایتالیایی و انگلیسی
مدرک زبان مورد پذیرشIT، PLIDA، CIC، CELI، CILS، IELTS، TOEFL
تعداد دانشجویان44198
تعداد اساتید1803
بهترین رشته‌های دانشگاهمهندسی زمین، مدیریت مالی، مهندسی شیمی
هزینه تحصیل2650 یورو

دانشگاه ترنتو

دانشگاه ترنتو یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا و یک مرکز آموزشی تقریبا نوپا می‌باشد. این دانشگاه به طور مداوم در تلاش است تا بعد بین‌المللی خود را توسعه دهد، شبکه‌ها و مشارکت‌هایی را ایجاد و توسعه دهد که فرصت همکاری در زمینه آموزش، تحقیق و ارتباط با صنعت را تضمین می‌کند.

دانشگاه تر‌نتو طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آموزشی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می‌دهد. اگر بخواهیم این دانشگاه را از نظر سطح آموزشی بررسی کنیم، باید بگوییم که دانشگاه ترنتو به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود و تقریبا همه آن را قبول دارند. نکته مهم درباره دانشگاه ترنتو این است که اکثر برنامه‌های تحصیلات تکمیلی و دکترا به طور کامل به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند و می‌توانید بدون نیاز به یادگیری ایتالیایی، برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنید.

دانشگاه ترنتو

دانشگاه ترنتو که در یکی از زیباترین محیط‌های طبیعی جهان، دولومیت و میراث جهانی یونسکو واقع شده است. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، می‌توانید از خدمات موسسه آبتین در این زمینه استفاده کنید. در جدول زیر به صورت مختصر این دانشگاه را بررسی کرده‌ایم.

نام دانشگاهدانشگاه ترنتو
شهر و استان محل دانشگاهترنتو
زبان‌های تحصیل در دانشگاهانگلیسی
مدرک زبان مورد پذیرشآیلتس-تافل
تعداد دانشجویان13772
تعداد اساتید1159
بهترین رشته‌های دانشگاهمهندسی، حقوق، پزشکی
هزینه تحصیل6 هزار یورو

موسسه آبتین؛ همراه شما در اخذ پذیرش بهترین دانشگاه های ایتالیا

اگر به دنبال تحصیل آسان در یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا هستید، ما در موسسه آبتین آماده ارائه خدمات به شما هستیم. شما می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی آسان و با کمترین هزینه، همین حالا با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

برای بررسی شرایط حضور در این دانشگاه‌ها کلیک کنید:

سوالات متداول درباره بهترین دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه پادوا به عنوان به عنوان بهترین دانشگاه ایتالیا شناخته می‌شود.

معمولا همه دانشگاه‌ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم می‌کنند.

رشته‌های مهندسی و اقتصاد دارای بیشترین میزان محبوبیت هستند.

بله. همه این دانشگاه‌ها دولتی هستند.

بیشترین میزان شهریه برای تحصیلات تکمیلی و در رشته‌های خاص با هزینه تقریبا 25 هزار یورو است.

پیمایش به بالا