22781811 21 (98+)

بهترین دانشگاه های آلمان 2024 + شرایط و هزینه تحصیل

کشور آلمان بهترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده است و بعد از کشور انگلیس دومین مقصد محبوب برای مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌رود. شهریه پایین، بورس‌های تحصیلی متعدد و فرصت‌های شغلی مناسب در اروپا برای فارغ‌التحصیلان از عوامل استقبال روزافزون از این کشور برای مهاجرت تحصیلی هستند. دانشگاه های برتر آلمان به طور کلی به سه دسته آکادمیک، علمی‌کاربردی و آکادمی‌های هنر، موسیقی و فیلم طبقه‌بندی می‌شوند که ثبت نام در آن‌ها بدون شک می‌تواند مسیر شغلی و آینده دانشجویان را پس از اتمام تحصیل تضمین کند. در این مطلب از موسسه مهاجرتی آبتین قصد داریم بهترین دانشگاه های آلمان و شرایط تحصیل در آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

بهترین دانشگاه آلمان

فهرست بهترین دانشگاه های آلمان

علاوه بر بالا بودن سطح نظام آموزشی، اعتبار مدرک تحصیلی در بازارهای کار بین‌المللی، پایین بودن هزینه‌های تحصیل ( در حد رایگان ) و همینطور اعطای بورسیه‌های تحصیلی که باعث شده‌اند دانشجویان آلمان را به عنوان مقصد اول مهاجرت تحصیلی خود انتخاب کنند، یک معیار مهم دیگر برای انتخاب دانشگاه در این کشور، آمار و ارقام موسسه آماری مطرح QS است.

این موسسه که یکی از معتبرترین موسسات رنکینگ مراکز آکادمیک در دنیا است، هر ساله آمار جدیدی از برترین دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی دنیا را به تفکیک کشورها اعلام می‌کند. علاوه بر این رتبه‌بندی در بسیاری از منابع مورد اعتماد آماری، 12 مورد از دانشگاه‌های کشور آلمان را می‌توانید در فهرست 200 دانشگاه برتر در دنیا مشاهده کنید.

بهترین دانشگاه های آلمان

برای اطلاع از صفر تا صد مسیر تحصیل در آلمان می‌توانید به صفحه تحصیل در آلمان مراجعه کنید. علاوه بر مواردی که مطرح شد، سهولت اخذ ویزای تحصیلی کشور مقصد هم یک معیار کلیدی برای انتخاب دانشگاه مورد نظر در آلمان است. اگر به دنبال آشنایی با قوانین اخذ ویزای تحصیلی آلمان هستید، می‌توانید به صفحه ویزای تحصیلی آلمان مراجعه کنید. در ادامه در قالب جدولی قصد داریم دانشگاه های برتر آلمان را به همراه رنکینگ آن‌ها به شما معرفی کنیم.

نام دانشگاهرتبه در جهانرتبه در کشور
دانشگاه فنی مونیخ431
لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ482
هایدلبرگ736
چاریته برلین1314
هومبولت برلین17412
توبینگن17111
دانشگاه آزاد برلین1065
دانشگاه آخن1217
دانشگاه فرایبورگ15510
دانشگاه کلن17814
دانشگاه فنی درسدن1649
دانشگاه هامبورگ22713
دانشگاه دورتموند10041

دانشگاه فنی مونیخ یکی از معتبرترین دانشگاه‌های فنی کشور آلمان است

دانشگاه فنی مونیخ یکی از بهترین دانشگاه های کشور آلمان است که در سال 1868 تاسیس و سپس تبدیل به یکی از معتبرترین دانشگاه‌های فنی آلمان به همراه 9 مرکز آموزش عالی فنی در این کشور شد.طبق رنکینگ QS و تایمز دانشگاه فنی مونیخ یکی از برجسته‌ترین مراکز تحقیقاتی در قاره اروپا و دنیا است تدریس عالی، تحقیقات برتر و کمک به رشد استعدادهای دانشجویان جزو سه مولفه اصلی دانشگاه فنی مونیخ به شمار می‌آیند. این دانشگاه تا به امروز در پروژه‌های مربوط به تحقیقات و مهندسی با بیش از 160 دانشگاه‌ معتبر و بین‌المللی مثل MIT، استنفورد، کرنل و جورجیا همکاری داشته است.

از جمله پردیس‌های دانشگاه فنی مونیخ می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پردیس Heilbronn
 • پردیس Straubing
 • پردیس Garching
 • پردیس Weihenstephan

دانشکده‌های دانشگاه فنی مونیخ نیز به شرح زیر هستند:

 • دانشکده فنی، طراحی و مهندسی
 • اطلاعات، فناوری و محاسبات
 • علوم زیستی
 • دانشکده مدیریت
 • علوم اجتماعی
نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیلمدرک زبانتعداد دانشجویانتعداد اساتیدبهترین رشته‌هاهزینه تحصیل
Technical University of Munichشهر مونیخ در باواریاانگلیسی و آلمانیآیلتس یا تافل000/50بیش از 600انرژی-محیط زیست-شاخه‌های مختلف مهندسی- صنایع غذایی-گوارش و کبد-ایمونولوژیدوره‌های 2 ساله پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی- دوره مهندسی 2 ساله و علوم دو ساله 14400 یورو
دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های آلمان است

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یا Ludwig-Maximilians-Universität München یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور آلمان است که در شهر مونیخ واقع شده است. لودویگ ماکسیملیان نخستین دانشگاه ایالت بایرن بود که در سال 1472 میلادی در شهر اینگولشتات تاسیس شد و بعد از اشغال شهر توسط ارتش فرانسه در سال 1799 به شهر لاندزهوت و بعدها به شهر مونیخ انتقال پیدا کرد. لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ دومین دانشگاه پرجمعیت در آلمان است و هر ساله درصد بالایی از دانشجویان بین‌المللی به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه اقدام می‌کنند. خوب است بدانید که لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ در طول تاریخ افتخارات زیادی را کسب کرده است. برای نمونه به محصلان و فارغ التحصیلان این مرکز آکادمیک تاکنون 42 جایزه نوبل تعلق گرفته است.

از جمله فارغ‌التحصیلان سرشناس این دانشگاه می‌توان از افراد زیر نام برد:

 • آدولف هیتلر
 • فریدون فرخزاد
 • ماکس پلانک
 • محمد اقبال لاهوری
 • ورنر هایزنبرگ

پردیس‌های دانشگاه لودویگ نیز شامل موارد زیر هستند:

 • پردیس Geschwister-Scholl-Platz
 • پردیس دانشگاه لودویگ به نام Sendlinger Tor
 • پردیس Oberschleissheim
 • پردیس Grosshadern/Martinsried
نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیلمدرک زبانتعداد دانشجوتعداد اساتیدبهترین رشته‌هاهزینه تحصیل
Ludwig-Maximilians-Universität Münchenشهر مونیخآلمانیسطح B251420415حقوق-اقتصاد-فیزیک-علوم اجتماعی-پزشکی-فرهنگ-زبان و ادبیات-مدیریت کسب و کارپرداخت هزینه‌ای معادل با 140 دلار در ابتدای فرایند ثبت نام در این دانشگاه
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

هایدلبرگ از دانشگاه های برتر آلمان است

هایدلبرگ یا روپرشت کارلز هایدلبرگ از قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین دانشگاه‌های کشور آلمان به شمار می‌آید و در سطح جهانی نیز بسیار شناخته شده است. این دانشگاه در سال 1386 میلادی تاسیس شده است. دانشکده پزشکی این دانشگاه جزو برترین دانشکده‌های پزشکی در اروپا و دنیا به شمار می‌آید و هر ساله مقالات متعددی از دانشگاه هایدلبرگ در مجلات معتبر بین‌المللی به چاپ می‌رسد. در بسیاری از رشته‌ها این دانشگاه رنکینگ برابر و یا حتی بالاتری از دانشگاهی مثل آکسفورد و سایر دانشگاه‌های مشور در دنیا به دست آورده است.

از جمله دانش‌آموختگان سرشناس این دانشگاه می‌توان به اسامی‌زیر اشاره کرد:

 • آلفر وگنر (دانشمند، زمین‌شناس و ژئوفیزیکدان آلمانی)
 • آرنولد جی توینبی (تاریخدان و نویسنده انگلیسی)
 • ماکس وبر(جامعه‌شناس، تاریخدان، حقوقدان و استاد اقتصاد سیاسی آلمانی)
 • دمیتری مندلیف (شیمی‌دان مشهور اهل روسیه)
 • گئورگ ویلهلم فریدریش هگل(فیلسوف بزرگ آلمانی و یکی از موسسان فلسفه ایدئالیسم آلمانی)
نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیلمدرک زبانتعداد دانشجویانتعداد اساتیدبهترین رشته‌هاهزینه تحصیل
Ruprecht-Karls-Universität Heidelbergهایدلبرگآلمانیمدرک DSH267414 هزار نفر عضو هیئت علمی‌و 476 پروفسورحقوق- پزشکی-مطالعه رفتاری و فرهنگی-علوم اجتماعی-فلسفه-علوم زیستی850 تا 950 یورو
دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه چاریته برلین بزرگ‌ترین بیمارستان دانشگاهی در اروپا است

دانشگاه چاریته برلین یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های پزشکی و بیمارستانی در کل قاره اروپا به شمار می‌آید. تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال  ۱۷۱۰ میلادی برمی‌گردد. این دانشگاه بیمارستانی در ابتدا به منظور درمان و یافتن راه حل‌های درمانی در مقابله با طاعون در پروس شرقی احداث شد. سپس در سال ۲۰۰۳  میلادی این دانشگاه بیمارستانی دوباره تاسیس و با سایر موسسات پزشکی ترکیب شد. از آن زمان به بعد این دانشگاه با نام فعلی خود یعنی دانشگاه چاریته برلین در دنیا شناخته می‌شود. درصد بالایی از دانشمندان و فیزیکدانان مشهور در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند یا مشغول به کار بوده‌اند.

از چهره‌های مشهوری که در دانشگاه چاریته برلین تحصیل کرده‌اند می‌توان به افراد زیر اشاره کرد:

 • کارل ورنیک (متخصص مشهور علوم اعصاب)
 • کارل لئونارد( روانپزشک سرشناس)
 • رائل هیرش(نخستین استاد پزشکی زن در پروس)
نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیل        مدرک زبانتعداد دانشجویانتعداد اساتیدبهترین رشته‌ها هزینه تحصیل
Charite  Universitatsmedizin BerlinبرلینآلمانیB29485307علوم پایه-دندانپزشکی-رادیولوژی و پزشکی هسته‌ای-بیهوشی-مدیریت اتاق عمل و مراقبت‌های ویژه-جراحی-بیماری‌های قلبی عروقی-عصب‌شناسی16400 یورور
دانشگاه چاریته برلین

دانشگاه هومبولت برلین نمادی از نظام آموزش عالی آلمان است

دانشگاه هومبولت یکی از بهترین دانشگاه های آلمان است. این دانشگاه توسط ویلهلم فون هومبولت ( زبان‌شناس، دیپلمات و فیلسوف روسی) در سال 1809 تاسیس و حدودا یک سال بعد فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد. این دانشگاه 29 برنده جایزه نوبل را در خود جای داده است و ساختار پژوهش محور آن الگویی برای سایر دانشگاه‌ها مثل دانشگاه جان هاپکینز بوده است.

از جمله فارغ‌التحصیلان برجسته این دانشگاه می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • آلبرت اینشتین (فیزیکدان نظری مشهور)
 • ماکس کارل ارنست لودویگ پلانک( از برجسته‌ترین فیزیکدانان آلمانی در قرن 19 میلادی)
 • پایه‌گذاران تئوری مارکسیسم یعنی کارل مارکس و فریدریش انگلس
نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیلمدرک زبانتعداد دانشجویانتعداد اساتیدبهترین رشته‌ها هزینه تحصیل
Humboldt-Universität zu Berlinبرلینآلمانیسطح B2 زبان آلمانی325532403حقوق-پزشکی-الهیات-فلسفه10000 یورو
دانشگاه هومبولت برلین

 دانشگاه توبینگن برجسته‌ترین مرکز تحقیقاتی در اروپا است

دانشگاه توبینگ با نام نام کامل دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های کشور آلمان است. این دانشگاه در سال 1477 میلادی تاسیس شده است. بسیاری از متقاضیان تحصیل در درشته‌های علوم پایه و انسانی این دانشگاه را به عنوان مقصد اصلی مهاجرت تحصیلی خود به کشور آلمان انتخاب می‌کنند.

از دانش‌آموختگان برجسته دانشگاه توبینگن می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • سوهانس کپلر
 • پاپ بندیکت شانزدهم
 • هگل
 • هورست کوهلر(یکی از روسای جمهور آلمان)
نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیلمدرک زبانتعداد دانشجویانتعداد اساتیدبهترین رشته‌هاهزینه تحصیل
University of Tübingenشهر توبینگ در ایالت  بادن-وورتمبرگآلمانی و انگلیسیسطح B224473100علوم دینی-علوم اقتصاد و علوم اجتماعی-پزشکی و بیمارستان‌های دانشگاهی-حقوق-علوم دینی کاتولیک-علوم دینی پروتستان143 یورو
 دانشگاه توبینگن آلمان

دانشگاه آزاد برلین یکی از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی آلمان است

دانشگاه آزاد برلین یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در کشور آلمان است که تاریخ شروع به کار آن به سال 1948 میلادی باز می‌گردد. از این دانشگاه با عنوان دانشگاه نخبه‌ها نیز یاد می‌کنند. شعار اصلی آموزشی این دانشگاه صداقت، عدالت و آزادی است.

نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیلمدرک زبانتعداد دانشجویانتعداد اساتیدبهترین رشته‌ها هزینه تحصیل
Freie Universität BerlinبرلینآلمانیB231304458هنر و علوم انسانی-زیست شناسی-بیوشیمی-بیوتکنولوژی و میکروبیولوژی کاربردی-زیست شناسی سلولی-پزشکی بالینی-شیمی-قلب و عروق به رشته تحصیلی بستگی دارد.
دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آخن از برجسته‌ترین دانشگاه‌های فنی کشور آلمان است

دانشگاه فنی راینیش-وستفلیشه آخن یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر آخن ( شهری در شمال غربی کشور آلمان است. این دانشگاه با بیشترین میزان بودجه تحقیقاتی سالانه و بالاتری درآمد مخصوص سرانه اعضای هیئت علمی‌مرتبط با صنعت در بین تمامی‌دانشگاه‌های آلمان، یکی از برترین دانشگاه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌آید.

آخن با در اختیار داشتن 260 دپارتمان در 9 دانشکده، از جمله موسسات برجسته علمی‌و تحقیقاتی در اروپا به شمار می‌آید و هر ساله برای 45884 دانشجو در 154 دوره تحصیلی پذیرش تحصیلی صادر می‌کند. خوب است بدانید که 76 درصد دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه آخن از ایالت نوردراین-وستفالن یعنی محل استقرار مجموعه اصلی و 12 درصد نیز از سایر ایالت‌های کشور آلمان هستند.

برخی از افراد مشهور مرتبط با این دانشگاه از جمله برندگان جوایز نوبل و اساتید عبارتند از:

 • فیلیپ لنارت
 • ویلهلم وین
 • یوهانس اشتارک
 • پیتر دبای
 • کارل زیگلر
 • توماس زودهوف
 • رنگین دادفر سپنتا
 • هانس شلگل
 • نجم‌الدین اربکان
 • ایکی باتیستا
 • ابوالقاسم ذاکرزاده
 • حیدر مستخدمین حسینی
 • والتر هوهمان
 • یوسف حبیبی
 • هوگو یونکرس
 • ارنست اشماختنبرگ
 • غلامرضا منوچهری
 • نورالدین کیانوری
 • گوتفرید بوهم
 • بودو فون بوریس
نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیلمدرک زبانتعداد دانشجویانتعداد اساتیدبهترین رشته‌ها هزینه تحصیل
Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachenآخن، نوردراین-وستفالنآلمانیآیلتس یا تافل45377547پزشکی-معماری-برق-ریاضیات-مهندسی ذخایر معدنی-فلسفه-مهندسی عمران-مهندسی مکانیک-اقتصاد1132 یورور
دانشگاه آخن آلمان

دانشگاه فرایبورگ از قدیمی‌ترین و بهترین دانشگاه های آلمان است

یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور آلمان، فرایبورگ نام دارد که سال تاسیس آن به 1457 بر می‌گردد. در در حال حاضر حدود 25 هزار دانشجو در این دانشگاه، مشغول به تحصیل می‌باشند. هزینه دانشگاه 125 یورو ترمی‌بوده و رشته‌هایی مانند حقوق، اقتصاد، مهندسی، پزشکی، شیمی، داروسازی، محیط زیست، الهیات در این دانشگاه تدریس می‌شوند. این دانشگاه در سال 2007 بعنوان دانشگاه برجسته در سطح آلمان معرفی شد. خوب است بدانید که مارتین هایدگر فیلسوف معاصر نیز در این دانشگاه به تحصیل و تدریس پرداخته است.

دانشکده‌های دانشگاه فرایبورگ به شرح زیر هستند:

 • دانشکده الهیات
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده زبان شناسی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده ریاضی
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده فنی مهندسی
نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیلمدرک زبانتعداد دانشجویانتعداد اساتیدبهترین رشته‌ها هزینه تحصیل
University of Freiburgفرایبورگآلمانیسطح B1 زبان آلمانی25 هزار دانشجو300پزشکی-شیمی-ریاضی-الهیات-اقتصاد1500 یورو
دانشگاه فرایبورگ آلمان

دانشگاه کلن نقش مهمی در پیشرفت علمی آلمان دارد

دانشگاه کلن آلمان  (Universität zu Köln) یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌‌ها در اروپا است و ششمین دانشگاهی است که در اروپای مرکزی تاسیس شده است. تاسیس این دانشگاه به سال 1388 میلادی باز می‌گردد. این دانشگاه در سال 1978  میلادی بسته و به طور مجدد در سال 1919 راه اندازی شده است. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور آلمان است. دانشگاه کلن وابسته به بنیاد پژوهش های آلمان (Deutsche Forschungsgemeinschaftt) می‌باشد که در پیشرفت علمی‌ کشور آلمان نقش بسیار مهمی ‌ایفا می‌کند.

از جمله دانشکده‌های دانشگاه کلن آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده بازرگانی، اقتصاد و علوم اجتماعی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده هنر
 • دانشکده ریاضی و علوم طبیعی
 • دانشکده علوم انسانی
نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیلمدرک زبانتعداد دانشجویانتعداد اساتیدبهترین رشته‌ها هزینه تحصیل
Universität zu Kölnکلنآلمانیآیلتس یا تافل4896210هزار عضو هیئت علمیحقوق-پزشکی-هنر500 یورو برای هر ترم
دانشگاه کلن آلمان

دانشگاه فنی درسدن رشته‌های متنوعی به دانشجویان ارائه می‌کند

دانشگاه درسدن آلمان یکی از مشهورترین دانشگاه‌ها در تمام دنیا است. دانشگاه فنی درسدن دارای چندین دانشکده مختلف است که طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی را به اختیار دانشجویان خود ارائه می‌کند. کشور آلمان به منظور اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور محدودیت‌هایی را در نظر گرفته است. آن دسته از دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در دانشگاه درسدن آلمان هستند، باید نهایتا 21 سال سن داشته و گپ تحصیلی آن‌ها نیز نباید بیشتر از سه الی چهار سال باشد.

نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیلمدرک زبانتعداد دانشجویانتعداد اساتید  بهترین رشته‌ها هزینه تحصیل
درسدنایالت زاکسنآلمانی و انگلیسیآیلتس یا تافل36737507مهندسی مکانیک و هوافضا-مهندسی عمران-مهندسی شیمی-مهندسی عمومی75 یورو
دانشگاه فنی درسدن

مدارک دانشگاه هامبورگ اعتبار علمی بالایی دارند

دانشگاه هامبورگ در سال 1919 تاسیس شد و یکی از معتبرترین دانشگاه های آلمان به شمار می‌آید. دانشگاه دارای زیرساخت‌های پیشرفته‌ای به منظور یادگیری است. آزمایشگاه‌های مدرن، کتابخانه، آزمایشگاه‌های رایانه و سایر امکانات در دانشگاه وجود دارند. همچنین این دانشگاه چندین موزه و رصدخانه از جمله موزه زمین شناسی و دیرینه شناسی دارد. بورسیه دانشگاه هامبورگ معمولا برای 2 ترم اعطا می‌شود و در مجموع برای 12 ماه. دانشجویان بین المللی بعد از 6 ماه دریافت بودجه باید گزارشی از پیشرفت آموزشی و فعالیت‌های بین المللی خود به دانشگاه هامبورگ ارائه کنند.

در زیر معیارهای صلاحیت دانشجویان بین المللی متقاضی بورسیه کالج هامبورگ بررسی می‌شود:

 • دانشجو باید حداقل برای 2 ترم در یک برنامه تحصیلی ثبت نام کرده باشد
 • دانشجویان نباید تابعیت آلمان را داشته باشند
 • دانشجویان نباید واجد شرایط به منظور طرح وام دانشجویی فدرال (BAföG) باشند
 • عملکرد خوب و عالی از نظر علمی از خود نشان دهند
 • دانشجویان باید آماده باشند تا به صورت فعال در بین المللی شدن دانشگاه هامبورگ مشارکت کنند
 • دانشجویان باید در کل دوره بورسیه تحصیلی کالج هامبورگ در شهر هامبورگ اقامت داشته باشند
نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیلمدرک زبانتعداد دانشجویانتعداد اساتید       بهترین رشته‌ها           هزینه تحصیل
Universität Hamburgهامبورگآلمانیتافل42819682متالوژی-مهندسی-محیط زیست-ایمونولوژی400 تا 700 یورو
دانشگاه هامبورگ

دانشگاه دورتموند یکی از بهترین دانشگاه های آلمان است

دانشگاه دورتموند آلمان (TU Dortmund University) در سال 1968در دورتموند آلمان تاسیس شد. این دانشگاه دارای 16 دانشکده و 6200 کارمند است. دانشجویان این دانشگاه از 100 کشور جهان هستند. دانشگاه دورتمنوند در زمینه‌هایی مثل مهندسی تولید، مهندسی برق و پژوهش های آموزشی شهرت دارد. خوب است بدانید که این دانشگاه با دانشگاه‌های کشور آمریکا، چین و روسیه مشارکت علمی تنگاتنگی ‌دارد.

دانشکده‌های دانشگاه دورتموند آلمان به شرح زیر هستند:

 • دانشکده ریاضی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده شیمی ‌و زیست شناسی شیمی
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده آمار
 • دانشکده بیوشیمی ‌و مهندسی شیمی
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
 • دانشکده برنامه ریزی فضایی
 • دانشکده معماری و مهندسی عمران
 • دانشکده کسب و کار، اقتصاد و علوم اجتماعی
 • دانشکده آموزش و پرورش، روانشناسی و جامعه شناسی
 • علوم توانبخشی
 • دانشکده علوم انسانی و الهیات
 • دانشکده مطالعات فرهنگی
 • هنر و علوم ورزشی
نام دانشگاهشهر دانشگاهزبان تحصیلمدرک زبانتعداد دانشجویانتعداد اساتیدبهترین رشته‌هاهزینه تحصیل
TU Dortmund Universityشهر دورتموند در ایالت نوردراین وستفالنآلمانیآیلتس، تافل و CEFR32476325مهندسی مکانیک، معماری، فیزیک-شیمی-آمار-علوم کامپیوتر315 یورو
دانشگاه دورتموند

موسسه آبتین؛ بلیط پرواز شما به بهترین دانشگاه های آلمان

آلمان ‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا را به خود اختصاص داده است و در نتیجه نفوذ سیاسی و اقتصادی بسیاری بر کشورهای اروپایی دارد. دانشگاه‌های آلمان محل مناسبی برای شروع تحصیلات و یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هستند. از طرفی دانشجویان بین‌المللی در این کشور مسیر به مراتب ساده‌تری را به منظور دریافت ویزای کاری و تحصیلی طی خواهند کرد و بعد از تحصیلات نیز به سرعت جذب بازار کار آلمان می‌شوند.

موسسه آبتین همکاری بسیار نزدیکی با دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی دارد و به واسطه داشتن اطلاعات دقیق و به‌روز از دانشگاه‌های آلمان بهترین فرصت‌های تحصیلی در این کشور را به شما معرفی می‌کند. اگر به دنبال یک موسسه مهاجرتی هستید که از صفر تا صد روند مهاجرت تحصیلی همراه شما باشد، توصیه می‌کنیم به سایت ما مراجعه کنید.

سوالات متداول

برترین دانشگاه های کشور آلمان برای رشته پزشکی کدام هستند؟

دانشگاه‌هایی مثل هایدلبرگ، ماگدبورگ و لوبک از جمله برترین دانشگاه‌های کشور آلمان به منظور تحصیل در رشته پزشکی هستند.

آیا دانشگاه‌های آلمان بورسه تحصیلی به دانشجویان ارائه می‌کنند؟

با توجه به این موضوع که تحصیل در کشور آلمان رایگان است، شما می‌توانید در دانشگاه‌های دولتی این کشور به صورت رایگان تحصیل کنید. حتی در صورتی که شرایط مساعدی از نظر تحصیلی داشته باشید می‌توانید شانس خود را برای دریافت بورسیه و همینطور کمک هزینه‌های تحصیلی امتحان کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه های آلمان کدام موارد هستند؟

دارا بودن دانشگاه‌هایی با رتبه‌های جهانی، رایگان بودن تحصیل پزشکی، پایین بودن آمار بیکاری، پایین بودن هزینه‌های زندگی، وجود فرصت‌های شغلی متعدد و همینطور بالا بودن اعتبار مدرک تحصیلی از جمله مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور آلمان هستند.

آیا دانشگاه‌ های زبان انگلیسی هم در کشور آلمان وجود دارند؟

به طور کلی بسیاری از رشته‌های عمومی‌دانشگاه‌های کشور آلمان به زبان آلمانی تدریس می‌شوند و دارا بودن مدرکم زبان آلمانی به منظور تحصیل در این دانشگاه‌ها ضرورت دارد. اما توجه داشته باشید که برای مثال رشته‌های مهندسی در مقطع دکتری معمولا به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌شوند.

آیا تحصیل رایگان در دانشگاه‌های کشور آلمان امکان پذیر است؟

کشور آلمان با فراهم کردن تحصیل رایگان به یکی از ارزان‌ترین کشورهای جهان به منظور تحصیل تبدیل شده است. از سال ۲۰۱۴ میلادی تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا به صورت رایگان انجام می‌شود البته بعضی از دانشگاه‌ها هزینه اندک ۵۰ یورویی را با هدف ثبت نام از دانشجویان دریافت می‌کنند.

پیمایش به بالا