22781811 21 (98+)

بهترین دانشگاه های جهان در سال 2024 + شرایط تحصیل

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا هدف اصلی بسیاری از دانشجویان است. انتخاب این مراکز آموزشی چالش مهمی برای بسیاری از آن‌ها به‌شمار می‌آید. به همین دلیل متقاضیان برای ثبت نام در برترین موسسه آموزشی باید عوامل مختلفی را مد نظر قرار دهند. بهترین دانشگاه‌های جهان بر اساس نظام‌های مختلف رتبه‌بندی جهانی، مشخص می‌شوند. شناخت این معیارها، دانشگاه‌های برتر و امکانات موجود در آن‌ها اولین گام برای مهاجرانی است که قصد تحصیل در این مراکز آموزشی را دارند. بر همین اساس با ما در این صفحه از موسسه آبتین همراه باشید تا بهترین دانشگاه‌های دنیا را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین دانشگاه های جهان

موسسه آبتین کنار شماست تا برای ادامه تحصیل، بهترین دانشگاه جهان را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. برای بررسی شرایط‌تان و دریافت مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

فهرست مطالب

بهترین دانشگاه‌های جهان 2024 + شرایط تحصیل | آبتین

فهرست بهترین دانشگاه‌های جهان

شاخصه‌های رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های دنیا، موسسات آموزشی برتر جهان را بر اساس معیارهای مشخصی رتبه‌بندی می‌کنند. از جمله این سازمان‌ها می‌توان به موسسه رتبه‌بندی جهانی QS، مرکز رتبه‌بندی شانگهای، نظام رتبه‌بندی و رنکینگ تایمز، نظام رتبه‌بندی مطالعات علم و فناوری CWTS،  موسسه رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها (CWUR)، مرکز رتبه‌بندی وبومتریک و رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیای اسلام اشاره کرد. این شاخصه‌ها مولفه‌های خاصی را برای امتیازدهی به دانشگاه‌ها در نظر می‌گیرند.

در جدول زیر لیستی از بهترین دانشگاه‌های جهان برای شما آماده شده است که در نظام‌های رتبه‌بندی جهانی رتبه‌های برتر را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین شما می‌توانید برای کسب مشاوره‌های لازم و آگاهی از فرصت‌های تحصیلی بی‌نظیر در کشورهای کانادا، ایتالیا و آلمان از موسسه آبتین کمک بگیرید.

نام دانشگاهنام کشورهزینه تقریبیزبان‌ تحصیلیمدرک زبان مورد نیازتعداد دانشجویانتعداد اساتیدبهترین رشته‌ها
موسسه فناوری ماساچوست (MIT)آمریکابیش از 29000 دلارانگلیسیآیلتس، تافل؛ PTE کمبریج C1 یا C2 و دولینگو37791392مهندسی و فیزیک، اقتصاد، علوم سیاسی، مطالعات شهری، زبان‌شناسی و فلسفه
آکسفوردانگلیس33000 تا 48000 پوندانگلیسیTOEFL یا TOEFL iBT، آیلتس و CPEبیش از 23000 نفر1791علوم کامپیوتر، پزشکی، حقوق، علوم طبیعی، مهندسی، اقتصاد و امور مالی
استنفوردآمریکابیش از 18000 دلارانگلیسیتافل، آیلتس و PTE3883 نفر2264روانشناسی، معماری، پزشکی، حقوق و MBA
کمبریجانگلیس9000 تا 11000 پوندانگلیسیآیلتس یا تافل190006645مهندسی شیمی، مهندسی معماری و مطالعات شهری، تجارت، دامپزشکی، بیوشیمی، اقتصاد
هارواردآمریکاتقریبا 57000 دلارانگلیسیتافل، آیلتس، دولینگو، PTEA360002278علوم کشاورزی، بیماری‌های عفونی، هوش مصنوعی، میکروبیولوژی، ریاضیات، زیست‌شناسی
موسسه Caltechآمریکاحدود 61000 دلارانگلیسیدولینگو یا TOEFL IBT2237745ریاضی، فیزیک و نجوم، شیمی، زمین‌شناسی

معیارهای انتخاب بهترین دانشگاه‌های جهان چیست؟

شاخص‌های سنجش عملکرد بهترین دانشگاه‌های دنیا بر اساس آمار مبتنی بر اعتبار اساتید، سطح علمی، امکانات آموزشی و تجهیزات پژوهشی و آزمایشگاهی تعیین می‌شوند. در بین این معیارها سطح کیفی آموزش، تعداد موفقیت‌های عملی دانشجویان در المپیادهای علمی، تعداد پذیرش دانشجویان و شهرت موسسه آموزشی، اهمیت بالاتری دارند.

بهترین دانشگاه‌های جهان

بااین‌حال نظام‌های رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان، بر اساس پارامترهای مشخصی، برترین مراکز آموزشی دنیا را انتخاب می‌کنند. بر همین اساس در ادامه به مهم‌ترین معیارهایی می‌پردازیم که در نظام‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان از اهمیت بالاتری برخوردار هستند.

موسسه رتبه‌بندی جهانی QS؛ معتبرترین سیستم نمره‌دهی به عملکرد دانشگاه‌ها

سیستم رتبه‌بندی موسسه QS، بسیار دقیق و منحصربه‌فرد است. این موسسه برای انتخاب بهترین دانشگاه های دنیا از 6 معیار تعداد دانشجویان نسبت به اعضای هیئت علمی، شهرت اعضای هیئت علمی، میزان پذیرش اساتید و دانشجویان بین‌المللی، شهرت علمی و ارجاعات تحقیقات عملی به مقاله‌های ثبت شده در دانشگاه استفاده می‌کند. در میان این معیار شهرت علمی دانشگاه بیش از 40 درصد تاثیر در تعیین بهترین دانشگاه‌های جهان با نظام رتبه‌بندی QS تاثیر دارد.

از سوی دیگر کم بودن تعداد دانشجویان نسبت به اعضای هیئت علمی رتبه‌ مرکز آموزشی با نظام‌ رتبه‌بندی QS را افزایش می‌دهد. همچنین تعداد ارجاعات مقالاتی که به پژوهش‌های انجام شده در دانشگاه‌ها اشاره دارند، به میزان 20 درصد در رنکینگ‌های بین‌المللی موسسات آموزش عالی تاثیر می‌گذارد. شهرت هیئت علمی و جذب دانشجویان بین‌المللی نیز هر کدام با 10 درصد تاثیرگذاری، از عوامل دیگری به‌شمار می‌روند که در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های دنیا با نظام QS تاثیرگذار هستند.

مرکز رتبه‌بندی شانگهای

مرکز رتبه‌بندی غیر دولتی شانگهای معیارهای متفاوت‌تری را نسبت به نظام QS برای انتخاب بهترین دانشگاه‌های جهان در نظر می‌گیرد. تعداد مقالات و پژوهش‌های ارجاع شده، تعداد جایزه‌های نوبل دریافت شده، دریافت مدال‌های علمی توسط اساتید و دانشجویان و تحقیقات در SCIE  و  SSCI از جمله مهم‌ترین معیارهای این مرکز برای سنجش عملکرد مراکز آموزش عالی در سرتاسر دنیا هستند.

بهترین دانشگاه برای مهاجرت تحصیلی

تمام موارد بالا به میزان 20 درصد در رتبه‌بندی نقش دارند؛ اما کاربردی بودن عملکرد با 10 درصد تاثیر، کمترین سهم را در این زمینه به خود اختصاص داده است. مرکز رتبه‌بندی شانگهای معمولا سطح علمی 500 دانشگاه برتر دنیا را بررسی می‌کند. موسسه آبتین مشاوره‌هایی تخصصی را برای پذیرش در دانشگاه‌های مورد تایید رتبه‌بندی شانگهای در اختیار شما قرار می‌دهد.

نظام رتبه‌بندی مطالعات علم و فناوری CWTS

رنکینگ دانشگاه‌های برتر دنیا با استفاده از نظام CWTS کاملا شفاف و به دور از تبعیض است. در این روش دانشگاه‌های کوچک و بزرگ بر اساس معیارهایی نسبی سطح‌بندی می‌شوند. شاخصه‌های مشارکت، تاثیرگذاری و مرکزی اصلی‌ترین پارامترهای این رنکینگ به‌شمار می‌آیند.

در سطح مشارکت میزان تعامل دانشگاه با سایر موسسات آموزش عالی بررسی می‌شود. میزان انتشار مقالات در مجلات علمی و تخصصی مشهور دنیا نیز با معیار مرکزی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع از سیستم رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان، عدم اتکای این روش به نظرسنجی‌ها برای بررسی سطح کیفی پژوهش‌ها است. نظام CWTS شهرت و توانایی علمی اعضای هیئت علمی، کیفیت پژوهش‌های انجام شده و میزان موفقیت شغلی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها در این زمینه تاثیر دارند.

تعیین سطح عملی بهترین دانشگاه‌های دنیا با نظام رنکینگ تایمز

یکی از دقیق‌ترین نظام‌های رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های دنیا، سیستم رتبه‌بندی و رنکینگ تایمز است. این مرکز با ارزیابی 13 شاخصه اصلی، ویژگی‌های یک دانشگاه معتبر برای تحصیل را بررسی می‌کند. معیارهای تحقیق، آموزش و پژوهش با اختصاص دادن 30 درصد از تاثیر در این نظام رتبه‌بندی، بالاترین تاثیر را در این زمینه دارند.

دانشگاه های برتر جهان

نظام رتبه‌بندی تایمز برای ارزیابی سطح آموزش دانشگاه‌ها تعداد پذیرش دانشجویان نسبت به اعضای هیئت علمی، تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد نسبت به مقطع دکترا، شهرت دانشگاه، سرمایه‌های موسسه و تعداد دانشجویان دکترا نسبت به اعضای هیئت علمی را بررسی می‌کند.

از سوی دیگر تعداد مقالات منتشر شده در مجلات معتبر، تعداد مقالات ارجاع شده، ثبت اختراعات جهانی، درآمدهای صنعتی و چشم‌اندازهای جهانی هر کدام با 5 درصد و میزان موفقیت شغلی فارغ‌التحصیلان در سازمان‌های بین‌المللی، شهرت اعتبار اعضای هیئت علمی هر یک با 25 درصد از عوامل مهم ارزیابی عملکرد بهترین دانشگاه‌های دنیا به‌شمار می‌آیند.

مرکز رتبه‌بندی وبومتریک (UCMS)

فرایند نمره‌دهی به عملکرد دانشگاه‌های برتر دنیا توسط سیستم وبتومتریک (نظرسنجی) به کمک لابراتوار سایبرمتریک(CINDOC)  انجام می‌شود. این آزمایشگاه از دارایی‌های انجمن ملی تحقیقات اسپانیا است که اطلاعات 15 هزار دانشگاه را در اختیار دارد. رتبه‌بندی وبتومتریک برای رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان از تعداد مقالات منتشر شده، حجم اطلاعات وب‌سایت‌ها و سهولت در دسترسی به اطلاعات سایت‌ها از شاخصه‌های مهم در این زمینه هستند. به‌طورکلی معیارهای موسسه وبتومتریک توجه مراکز آموزشی به انتشارات آنلاین را بررسی می‌کنند.

کدام کشورها بهترین دانشگاه‌های دنیا را دارند؟

نظام آموزشی پیشرفته و برخورداری از بهترین امکانات آموزشی و رفاهی برای دانشجویان باعث شده است تا دانشگاه‌های برخی کشورها کیفیت آموزشی بالاتری داشته باشند. بر همین اساس در ادامه به مهم‌ترین کشورهای پیشرو در زمینه آموزش‌های استاندارد و نوین دانشگاهی می‌پردازیم.

بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل

آمریکا؛ قطب اصلی آموزش دانشگاهی در دنیا

نظام آموزشی آمریکا زمینه انتخاب‌هایی ایده‌آل برای دانشجویان بین‌المللی را به وجود می‌آورد. همین موضوع تعداد دانشگاه‌های برتر آمریکا در نظام‌های رتبه‌بندی جهانی را افزایش داده است. تنوع بالای رشته‌ها در موسسات آموزش عالی این کشور و رنکینگ تک‌رقمی بسیاری از آن‌ها، موسسات آموزشی آمریکا را به بهترین دانشگاه‌های جهان تبدیل کرده‌اند.

از جمله مهم‌ترین دانشگاه‌های برتر آمریکا در نظام‌های رتبه‌بندی جهانی می‌توان به: موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه کالیفرنیا، دانشگاه شیکاگو، دانشگاه پنسیلوانیا (University of Pennsylvania)، موسسه تکنولوژی و فناوری کالیفرنیا Caltech))، دانشگاه ییل، دانشگاه پرینستون و تعداد زیادی دیگر از برترین دانشگاه‌های دنیا در این کشور را نام برد.

انگلستان؛ انتخاب اول دانشجویان بین‌المللی

در میان نظام‌های رتبه‌بندی جهانی، دانشگاه‌های انگلستان سهم بالایی را به خود اختصاص داده‌اند. این مراکز آموزشی با شرایط منحصربه‌فرد برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی، طیف متنوعی از متقاضیان و برترین دانشجویان کشورهای دیگر را میزبانی می‌کنند. تعداد دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌های انگلستان بسیار بالا است. همین موضوع نظام آموزشی موسسات آموزشی این کشور را در بالاترین استاندارد خود قرار داده است.

دانشگاه های خوب جهان

دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، امپریال کالج لندن، دانشگاه UCL، دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه منچستر، کالج پادشاهی لندن، دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)، دانشگاه بریستول، دانشگاه وارویک، دانشگاه لیدز و دانشگاه گلاسکو از جمله‌ مراکز آموزشی هستند که در رتبه‌بندی‌های آموزشی در بین 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

دانشگاه‌های کانادا مقصد محبوب دانشجویان ایرانی

بیشتر دانشگاه‌های کانادا در بالاترین سطح آموزشی قرار دارند. هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها نسبت به دانشگاه‌های انگلستان و آمریکا کمتر است؛ بنابراین بسیاری از دانشجویان ایرانی مراکز آموزشی کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.

در نظام رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا (‌UBC)، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مونترال، دانشگاه مک مستر، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه اتاوا، دانشگاه واترلو، دانشگاه سایمون فریزر و دانشگاه کلگری از جمله مراکز آموزشی هستند که در بین 200 دانشگاه ممتاز جهان هستند. موسسه آبتین با ارائه مشاوره‌های تخصصی در زمینه تحصیل در دانشگاه‌های برتر کانادا، به شما برای انتخاب بهترین مسیر آموزشی کمک می‌کند.

دانشگاه‌های ایتالیا

فارغ از اعتبار بین‌المللی دانشگاه‌های ایتالیا، کیفیت آموزشی مطلوب و شهریه کمتر نسبت به دیگر دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی، دانشگاه‌های ایتالیا را به گزینه‌ای ایده‌آل برای تحصیل دانشجویان خارجی تبدیل کرده است. علاوه بر این، عامل تمایز مراکز آموزشی عالی این کشور با دیگر دانشگاه‌های جهان، امکان دریافت راحت بورس تحصیلی در رشته‌های مختلف می‌باشد.

دانشگاه بولونیا، دانشگاه سنت آنا، دانشگاه ساپینزا رم، دانشگاه پادوا، دانشگاه ویتا سالوته سن رافائل، دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه پلی تکنیک تورین، دانشگاه پیزا و دانشگاه تورنتو از بهترین دانشگاه‌های جهان هستند که در کشور ایتالیا قرار دارند.

دانشگاه های خوب جهان برای تحصیل

دانشگاه‌های آلمان؛ از معتبرترین مراکز آموزشی در اروپا

پس از موسسات آموزش عالی انگلستان، محبوب‌ترین مقصد برای دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌های آلمان هستند. با توجه به ازدیاد کارخانه‌های صنعتی، شهریه‌های مقرون‌به‌صرفه، فرصت‌های شغلی فراوان پس از فارغ‌التحصیلی و بورس‌های تحصیلی متعدد، بسیاری از دانشجویان آسیایی که توانایی پرداخت هزینه‌های دانشگاه‌های انگلستان را ندارند، با موسسات آلمان فرایند تحصیلی خود را شروع می‌کنند. شما می‌توانید با خدمات موسسه آبتین در بهترین دانشگاه‌های آلمان درس بخوانید.

کشور آلمان با برخورداری از سه نوع دانشگاه آکادمیک، علمی کاربردی و آکادمی‌های هنر و موسیقی میزبان طیف وسیعی از دانشجویان بین‌المللی هستند. دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه لودویک ماکسیمیلیان مونیخ (LMU Munich)، دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)، دانشگاه شاریته برلین (Charité – Universitätsmedizin Berlin)، دانشگاه هومبولت برلین، دانشگاه توبینگن (University of Tübingen)، دانشگاه بن، دانشگاه فنی آخن، و دانشگاه فرایبورگ از بهترین دانشگاه‌های جهان هستند که در کشور آلمان وجود دارند.

دانشگاه های خوب برای مهاجرت

موسسه فناوری ماساچوست (MIT)

یکی از قدیمی‌ترین موسسات خصوصی آمریکا، موسسه فناوری ماساچوست بوده که با در اختیار داشتن رتبه اول در نظام رتبه‌بندی QS، یکی از بهترین دانشگاه جهان به‌شمار می‌رود. این موسسه با پرورش مدیران، کارآفرینان و متخصصان فنی، مدون‌ترین نظام آموزشی را برای تدریس دانشجویان در نظر می‌گیرد. دانشکده‌های عالی‌رتبه MIT شامل دانشکده مهندسی و دانشکده مدیریت می‌شوند که رشته‌های اقتصاد، زیست‌شناسی، شیمی، علوم زمین، فیزیک، ریاضیات و … را در برمی‌گیرند.

مهم‌ترین اطلاعات موسسه فناوری ماساچوست عبارت‌‌اند از:

  • هزینه تقریبی تحصیل: بیش از 29000 دلار    

  • زبان‌های تحصیلی در دانشگاه: انگلیسی

  • مدرک زبان مورد پذیرش: آیلتس، تافل؛ PTE کمبریج C1 یا C2 و دولینگو

  • تعداد دانشجویان: 3779

  • تعداد اساتید: 1392

  • بهترین رشته‌های دانشگاه: مهندسی و فیزیک، اقتصاد، علوم سیاسی، مطالعات شهری، زبان‌شناسی و فلسفه

دانشگاه MIT

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد قدیمی‌ترین دانشگاه در انگلستان است. این مرکز آموزشی 44 کالج و سالن و بزرگ‌ترین کتابخانه در بریتانیا را دارد. تقریبا 40 درصد دانشجویان آکسفورد بین‌المللی هستند. دانشگاه آکسفورد شامل دانشکده‌های علوم انسانی، ریاضی، فیزیک و علوم زیستی. علوم پزشکی و علوم اجتماعی می‌شود که دانشکده پزشکی آن در بیشتر نظام‌های رتبه‌بندی بهترین دانشگاه های جهان در رتبه اول دنیا قرار دارد. این دانشگاه برای کسب عنوان بهترین دانشگاه بریتانیا همراه با دانشگاه کمبریج در حال رقابت است.

مهم‌ترین اطلاعات دانشگاه آکسفورد شامل عبارت‌‌اند از:

  • هزینه تقریبی تحصیل: بین 33000 تا 48000 پوند

  • زبان‌های تحصیلی در دانشگاه: انگلیسی

  • مدرک زبان مورد پذیرش: TOEFL یا TOEFL iBT، آیلتس و CPE

  • تعداد دانشجویان: بیش از 23000 نفر

  • تعداد اساتید: 1791

  • بهترین رشته‌های دانشگاه: علوم کامپیوتر، پزشکی، حقوق، علوم طبیعی، مهندسی، اقتصاد و امور مالی

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه استنفورد

 دانشگاه استنفورد به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جهان قدمتی تقریبا 150 ساله دارد. دانشجویان متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه باید گواهینامه آزمون‌های SAT و ACT و برای تحصیل در کارشناسی ارشد باید مدک معتبر آزمون GRE را دریافت کنند. سخت‌گیری این موسسه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی مشهور است. به همین دلیل دانشجویان کارشناسی استنفورد باید یک سال تحصیلی را در کالج زبان این دانشگاه پشت سر بگذارند.

مهم‌ترین اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه استنفورد عبارت‌اند از:

  • هزینه تقریبی تحصیل: بیش از 18000 دلار

  • زبان‌های تحصیلی در دانشگاه: انگلیسی

  • مدرک زبان مورد پذیرش: تافل، آیلتس و PTE

  • تعداد دانشجویان: 3883

  • تعداد اساتید: 2264

  • بهترین رشته‌های دانشگاه: روانشناسی، معماری، پزشکی، حقوق و MBA

دانشگاه استنفورد

دانشگاه کمبریج

در بیشتر نظام‌های رتبه‌بندی جهانی، دانشگاه کمبریج انگلستان در رتبه دوم بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارد. زبان رسمی تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است و دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در آن باید به سطح مطلوبی از دانش انگلیسی تسلط داشته باشند. به دلیل تقاضای بالا برای حضور در رشته‌های دانشگاه کمبریج، متقاضیان تحصیل در رشته‌هایی مانند پزشکی باید مدرک آزمون BMAT را اخذ کرده باشند.

اطلاعات مورد نیاز برای شناخت بیشتر دانشگاه کمبریج عبارت‌اند از:

  • هزینه تقریبی تحصیل: 9000 تا 11000 پوند

  • زبان‌های تحصیلی در دانشگاه: انگلیسی

  • مدرک زبان مورد پذیرش: آیلتس یا تافل

  • تعداد دانشجویان: بیش از 19 هزار نفر

  • تعداد اساتید: 6645

  • بهترین رشته‌های دانشگاه: مهندسی شیمی، مهندسی معماری و مطالعات شهری، تجارت، دامپزشکی، بیوشیمی، اقتصاد

دانشگاه کمبریج

دانشگاه هاروارد

یکی از بهترین دانشگاه های جهان دانشگاه هاروارد است که متقاضیان تحصیل در آن باید ضمن اخذ مدرک آیلتس با نمره 7، در آزمون‌های SAT یا ACT شرکت کنند. این دانشگاه را بیشتر با اعتبار دانشکده مدیریت و بازرگانی می‌شناسند که فارغ‌التحصیلان آن در بزرگ‌ترین کمپانی‌های خارجی مشغول به کار هستند. این دانشگاه در رتبه‌بندی شانگهای رتبه اول و در نظام رتبه‌بندی QS سومین دانشگاه برتر دنیا است.

اطلاعات زیر شناخت بیشتری از دانشگاه هاروارد به دست می‌دهد:

  • هزینه تقریبی تحصیل: 57000 دلار

  • زبان‌های تحصیلی در دانشگاه: انگلیسی

  • مدرک زبان مورد پذیرش: تافل، آیلتس، دولینگو، PTEA

  • تعداد دانشجویان: 36000 نفر

  • تعداد اساتید: 6645

  • بهترین رشته‌های دانشگاه: علوم کشاورزی، بیماری‌های عفونی، هوش مصنوعی، میکروبیولوژی، ریاضیات، زیست‌شناسی

دانشگاه هاروارد

موسسه فناوری کالیفرنیا Caltech

دانشگاه کلتک از بهترین دانشگاه های دنیا در کشور آمریکا است که در زمینه فعالیت‌های تحقیقاتی و آزمایشگاهی شهرت دارد. این موسسه با وجود کوچک‌تر بودن نسبت به دیگر موسسات آموزش عالی برتر دنیا، فارغ‌التحصیلان و اساتید معتبری را پرورش داده است که توانسته‌اند  31 جایزه نوبل، 66 مدال علوم و فنناوری، و 109 افتخار انتخاب اعضای هیئت علمی برای آکادمی‌های ملی را کسب کنند.

برخی از مهم‌ترین اطلاعات موسسه فناوری کالیفرنیا عبارت‌اند از:

  • هزینه تقریبی تحصیل: 61000 دلار

  • زبان‌های تحصیلی در دانشگاه: انگلیسی

  • مدرک زبان مورد پذیرش: دولینگو یا TOEFL IBT

  • تعداد دانشجویان: 2237 نفر

  • تعداد اساتید: 745

  • بهترین رشته‌های دانشگاه: ریاضی، فیزیک و نجوم، شیمی، زمین‌شناسی

موسسه فناوری کالیفرنیا Caltech

موسسه تکنولوژی زوریخ سوئیس (ETH Zurich institute of technology)

موسسه تکنولوژی زوریخ یکی از دانشگاه‌های پیشرو در علم و فناوری در دنیا می‌باشد که به دلیل تحقیقات و نوآوری‌های پیشرفته‌اش شناخته شده است. این دانشگاه با ارائه آموزش‌هایی آکادمیک در 16 بخش مختلف، آموزش‌هایی عملی و تئوریک را به هنرجویان ارائه می‌دهد. برای افراد علاقه‌مند به رشته‌های ریاضی و فنی، موسسه تکنولوژی زوریخ از بهترین دانشگاه های جهان به‌شمار می‌رود.

اطلاعات زیر آگاهی شناخت بهتری از موسسه تکنولوژی زوریخ در اختیار قرار می‌دهند:

  • هزینه تقریبی تحصیل: 270 تا 1400 دلار برای هر ترم

  • زبان‌های تحصیلی در دانشگاه:  آلمانی و انگلیسی

  • مدرک زبان مورد پذیرش: آیلتس، تافل و مدارک C1 آلمانی، تست داف 4 و مدرک OSD سطح C1

  • تعداد دانشجویان: 19233 نفر

  • تعداد اساتید: 7798

  • بهترین رشته‌های دانشگاه: دندانپزشکی، هنر، فلسفه، دامپزشکی، پزشکی، معماری، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، فناوری اطلاعات و ریاضی

موسسه تکنولوژی زوریخ سوئیس (ETH Zurich institute of technology)

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)

دانشگاه ملی سنگاپور با اخذ رتبه اول در مراکز آموزشی سنگاپور در نظام رتبه‌بندی بهترین دانشگاه های جهان بر اساس استانداردهای QS رتبه 11 و بر اساس رتبه‌بندی تایمز رده‌بندی 22 را در اختیار دارد. این دانشگاه با برخورداری از 17 دانشگاه بیش از 2000 ماژول آموزشی متنوع را در هر ترم ارائه می‌دهد. دانشجویان مقاطع ارشد و کارشناسی این دانشگاه می‌توانند برای کاهش هزینه‌های تحصیلی خود از انواع بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه ملی سنگاپور استفاده کنند.

مهم‌ترین اطلاعات دانشگاه ملی سنگاپور عبارت‌اند از:

  • هزینه تقریبی تحصیل: 11350 دلار و 36250 دلار برای رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی

  • زبان‌های تحصیلی در دانشگاه:  انگلیسی و چینی

  • مدرک زبان مورد پذیرش: آیلتس با حداقل نمره 6

  • تعداد دانشجویان: بیش از 39000 نفر

  • تعداد اساتید: بیش از 5000 نفر

  • بهترین رشته‌های دانشگاه: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، معماری، مهندسی کامپیوتر، حقوق و موسیقی

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)

شروع مسیر تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان با موسسه آبتین

دیگر برای اخذ ویزای تحصیلی و شروع مسیر آموزشی در بهترین دانشگاه های دنیا نگران نباشید. کارشناسان ما در موسسه آبتین با ارائه مشاوره‌های لازم، نکات ضروری برای اخذ سریع و بی‌دردسر ویزای تحصیلی را در اختیار شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید برای ارتباط با کارشناسان و دریافت خدمات، از طریق بسترهای ارتباطی در سریع‌ترین زمان با ما در ارتباط باشید.

برای بررسی مطابقت شرایط‌تان با بهترین دانشگاه های جهان کلیک کنید:

سوالات متداول درباره بهترین دانشگاه های جهان

موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، دانشگاه‌های کمبریج، آکسفورد، هاروارد، استنفورد، کالج امپریال لندن، موسسه تکنولوژی زوریخ، دانشگاه کالج لندن، دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه برکلی برترین دانشگاه‌های دنیا هستند.

آمریکا، انگلستان، آلمان، ایتالیا، کانادا و سوئیس بهترین دانشگاه‌های دنیا را دارند.

برای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها از نظام رتبه‌بندی QS، شانگهای، تایمز و مرکز رتبه‌بندی وبومتریک استفاده می‌کنند.

دانشگاه‌های کشورهای اروپایی مانند آلمان، کانادا، ایتالیا و دانشگاه‌های آسیایی مانند دانشگاه ملی سنگاپور به دلیل هزینه‌های کمتر نسبت به دانشگاه‌های آمریکا و انگلستان گزینه‌های مناسبی به‌شمار می‌آیند.

رتبه‌بندی، امکانات و تسهیلات، تجربه و دانش اعضای هیئت علمی، شبکه ارتباطی، زندگی شغلی، قابلیت ارتقا شغلی و … از جمله این معیارها هستند.

پیمایش به بالا